Как да отгледаме успешно дете? 5 Начина на мислене на богатите хора.
Как да отгледаме успешно дете? 5 Начина на мислене на богатите хора.
Повечето от нас се раждат в семейство с ниски или средни доходи. Поне при мен е така. Движението на парите е ясно- заплата-разходи - заплата-разходи. Омагьосан кръг. Винаги съм смятала, че забогатяването е начин на мислене. Поредица от свързани действия с определена последователност. Родителите които предадат правилния начин на мислене ще отгледат успешни и богати хора. 5 начина на мислене на богатите хора:
1.Мога да спечеля от това.
2.Ако искам да получа повече трябва да се постарая още.
3.Пълно е с пари.
4.Всяка грешка е урок.
5.Богатството е възможност.
Ето как детето става успешно:
Придобива умението да мисли позитивно. Начинът на мислене открива възможности във всяка ситуация.
Инвестира редовно в собствените си знания и умения. Мисли, че всяко усилие се забелязва и възнаграждава рано или късно, затова не щади сили.
Финансовата култура позволява широк поглед. Вижда материалното изобилие навсякъде и измисля нови начини да спечели част от него.
Когато изследва живота на богатите ще се убеждава, че и те имат грешки. Въпреки това не се страхуват от загубите, напротив извличат ценната поука и продължават напред.
Когато разбере за приноса на най-големите дарители има модел за подражание. Богатството е възможност да даряваш и да си свободен.
Ако нямате възможност да предадете начина на мислене на богатитие на детето;
Ако просто то не ви чува или искате да му го кажа и аз;
Ако искате да вдъхновя и мотивирам детето ви за успех;
Сега е момента за “Курс по финансова култура за деца от 10 г. до 14 г.” ТУК>
Парите идват при нас от другите хора по три начина. От това което знаем, умеем и имаме. Това важи и за децата, те също са хора! Ако детето проявява желание е полезно и практично да се подготви за живота. Сега е момента да се отървете от ограничаващите си вярвания, че деца не могат да имат доходи. Изкарването на пари е напълно възможно и доста полезно за вашето дете. 3 Ползи детето да получава доходи:
оценява парите
учи се на трудолюбие
придобива самоувереност
3 начина детето да получава доходи. От:
1.Нещо което знае. Ако има знания, които не могат да се намерят да се намерят в интернет безплатно, би могло да ги предаде на някого и да изкара пари. Вие най-добре знаете какво знае вашето дете. Тук няма място за скромност. Възползвайте се от възможността детето да изкарва пари, докато опреснява знанията си.
2. Нещо което умее. Хората са съгласни да плащат за умения на почти професионално ниво. Вижте какво му се отдава добре или вече има натрупан опит. Бихте могли да му споменете между другото и така да запалите желание в него.
3. Нещо което има. Печелят се пари от продаване или отдаване под наем на собственост. Ако детето има вече непотребни вещи би могло с ваша помощ да изкара пари от тях. Гарантирано освобождаване на място и пълнене на касичката едновременно. Тук имате избор - интернет или познати.
Ако желаете детето ви да е по-самоуверено и инициативно;
Ако смятате, че финансовата култура е полезна за децата;
Ако нямате лимитирано мислене, че на децата не трябва да се говори за пари;
“Курс по финансова култура за деца от 10 г. до 14 г.” ТУК>
Парите или как всеки тийнейджър да иска да учи
Когато говоря с вас ми споделяте, че детето ви няма цел и план, даже често го мързи. Аз мога да ви покажа света през очите на децата. Те не знаят с точност защо да полагат усилия сега. Парите са мотивация да работим. Ако не ми вярвате опитайте да ходите на работа без да знаете заплащането за труда си. Разбирате за какво говоря, нали. Същото е при тинейджърите от които искаме да учат сега, без да им говорим с цифри. Никой не иска да купи идеята за труд, постоянство и усилия, а ползата от тях. 3 неща които всеки тийнейджър не знае:
1.Колко са разходите за битови сметки и данъци.
2.Колко са доходите в различните сектори.
3.Как се става богат и къде да намери хора от който да учи.
Ето как всеки тийнейджър да иска да учи:
1.Скъпи неща. Едно проучване в кой сфери са най-високите заплати в България ги амбицира да постигат повече. Всеки тийнейджър иска да си позволява скъпи неща. Сега осъзнава цената която трябва да се палти за лукса. Логично разбира как да сбъдне мечтите си.
2.Известен. Живота на богатите и успешни хора дава пример на всеки тийнейджър. Инвестицията в собствените знания и умения, съчетана с финансова култура е правилната основа за забогатяване. Егото е голяма движеща сила за постигане на по-високи резултати. Иска ли популярност?
3.Да си направи сметката. Когато числата говорят тийнейджъра сам си прави изводи колко е две и две. Ако иска да получи повече, трябва да си го заслужи. Не сте виновни вие, просто света е така устроен. Резултатите винаги са по-добри, когато сам поиска да го направи. Защото насила хубост не става, а не е и нужно.
Ако искате да е целеустремено и мотивирано дете, подкрепено с финансови знания;
Ако смятате, че ефекта е по-добър детето ви чуе и друго мнение от чужд човек;
Ако не искате да си пропилява времето от 10 г. до 14 г. с безсмислени действия;
То не чакайте да мине пубертета, а вземете “Курс по финансова култура за деца от 10 до 14 г.” ТУК>
Толкова се вълнувам винаги когато говоря за курса. Помислете само, в училище се учи писане, четене, смятане, но не и как се изкарват, спестяват и инвестират пари. Независимо от реализацията, парите са неизменна част от живота на всеки от нас. Финансовата култура е не по-малко необходима от здравната, физическата и емоционалната култура. Парите засягат всяка част от живота, затова съм изключително щастлива да споделя 10 ползи за детето от обучение по финансова култура:
1.Знае източници на доход. Освен основните видове, активен и пасивен, има различни опции за печелене на доход. Детето има избор, защото е информирано и знае за тях.
2.Знае навика за спестяване. Правилото е спестяването да е преди харченето. “Щом ръцете ти докоснат пари - 10 % веднага отдели .”
3.Знае да харчи умно. Огранчива емоционалните покупки, като различава нужди от желания. Сравнява цените и се ориентира в надценките.
4.Знае за данъците. От кого и за какво се събират данъци. Разбира отношенията между държавата и гражданите й.
5.Знае за инвестициите. Може да защити спестяванията си от инфлация, като преценява риска и избира оптимално активи.
6. Знае да конвертира валута. Разширява познанията си за парите извън България. Вие знаехте ли, че има повече от един вид долари?
7.Знае за парите. Къде и как се правят. Кои са основните им функции. Какви видове пари има.
8.Знае за актив и пасив. Разбира, че всеки път когато прави разход трябва да се запита дали това ще му донесе доход или не.
9.Знае да съставя личен бюджет и финансов план. Регулира доходите и разходите си за постигане на финансовите си цели.
10.Знае за предприемачеството. Вижда възможностите за успех, които са около него. Има ясна цел и бизнес план, за да я осъществи.
Ако желаете да направите добра инвестиция в знанията и уменията на детето ви;
Искате детето ви да има по-бутикови знания от връстниците си и да вземете мерки за да не го излъжат;
Вземете сега “Курс по финансова култура за деца от 10 г. до 14 г.” ТУК>
Подари курс по финансова култура на дете
Често се чудя какво да подаря на дете за повод. Вещите омръзват бързо, сувенирите събират прах, дрехите умаляват, парите се харчат. Знанието е винаги актуален подарък. Щастлива съм, че сега имате възможност за това. Колкото по-рано се научи, толкова по-дълго се използва. Бъдещето е пред децата. Сега е времето да вземете конкретни мерки и да не разчитате само на късмета.
6 причини Подари курс по финансова култура на дете:
1.Интересен е. Кой не иска да стане богат. Информацията е поднесена по лесен и разбираем начин. Курсът е на видео, което е предпочитан формат. Към всеки урок има предизвикателства, темите са разнообразни.
2. Практичен е. Носи реална полза за детето. Практично е да знае как се борави с пари. Курсът може да се ползва по всяко време и от всяко място, дори по няколко пъти, ако е необходимо. Детето може да спира, превърта записа и да получи обратна връзка от мен.
3. Съвместим е с всичко. “Пожелавам ти здраве, щастие и пари!” Не само на думи. С курса показвате реална грижа за детето и подкрепяте пожеланията с нещо конкретно. Финансовата култура не пречи на останалите пожелания, но липсата й има неблагоприятни и дългосрочни последици.
4.Подходящ е за деца. Достатъчно е детето да е на възраст между 10г. и 14 г., за да усвой информацията. Има дефицит на финансова култура, защото не се учи в училище. Пригответе се, благодарностите за подаръка може да продължат и след конкретния повод.
5.Откроява се. Със сигурност курс по финансова култура е оригинален подарък. Няма как да го има вече. С такъв подарък давате конкурентно предимство на детето в успешната реализация в живота. Показвате мисъл и персонално внимание. Жеста няма да остане незабелязан.
6.Помни се дълго. Подаръка се използва на части (има осем урока), като всяка е повод да се сетят за този който го е подарил, т.е. вие. Знанията остават за цял живот. Заслужава си да инвестирате в отличен подарък за дете. Представете си как вашият подарък е личен финансов и мотивационен наставник и учител на детето.
Ако търсите подходящ подарък за повод на дете;
Ако искате да подарите оригинален и полезен подарък на дете;
Ако искате да се откройте и подаръка да се помни дълго;
Вземете код за подаръчен ваучер сега “Курс по финансова култура за деца от до до 14 г.” ТУК>
Често ме питате:
”Как да ангажирам детето си с нещо полезно?”
”Как да го накарам да мисли и да разсъждава?”
”Как да го мотивирам да предприеме действия?”
”Как да го фокусирам и да има цел?”
Скъпи родители, давам ви 5 съвета родители на дете предприемач:
1.Огледайте се за проблем. Креативността е естествено присъща за децата. Може да се изненадате, когато детето ви открие предприемчиво решение на даден проблем. Тяхното мислене не е обременено с толкова проблеми и спомени, затова въображението им е по-голямо.
2.Помислете какво липсва. Голяма част от предприемачите са мотивирани да създадат нещо което много искат, но не откриват никъде. Личната полза е силна мотивация. Много изобретения са направени от деца. Бонбоните без захар са силен стимул за разсъждения.
3.Отнесете се сериозно към детските мечти. Всичко направено от човека е създадено по метода на предприемачеството. Започва се от мечта. Прераства в идея. След това в цел, план и т.н. Мечтите не подбират в чия глава да се появят. Дайте шанс на детските мечти.
4.Проучването е важно. “Виж в интернет” е съвета които да дадете на младия предприемач. Нищо ме кара децата да четат толкова колкото собствения им въпрос. Насърчете ги да намерят надеждна информация.
5.Финансова култура. Всичко може да се оптимизира. Да се направи по-евтино, по-бързо и по-качествено. Необходими са знания за цена, надценка, разходи, данъци и т.н. Затова “10% от дохода спестявай, за да си купуваш активи, който да те направят богат” е най-полезното изречение за забогатяване.
Ако искате да:
- ангарирате детето с нещо интересно и полезно;
-стимулират креативността му;
-има мислене предприемач и финансова култура;
“Курс по финансова култура за деца от 10 г. до 14 г. “ ще направи това за вас ТУК>
“Ти искаш ли да станеш богат?” Винаги задавам този въпрос на децата и след това слушам. Родителят е шокиран, защото не предполага какво всъщност мисли детето му за парите, богатството и богатите хора. В основата на мързела стой нежеланието на детето да забогатее. Причините за липса на цел, липса на амбиция, липса на желание за учене и още много други са прикрити под формата на стандартен мързел на възрастта, характерен за тийнейджърите. Какво провокира децата да имат определени ограничаващи вярвания. Обобщих за вас отговорите на децата в десет причини децата да не искат да забогатеят.
10 Причини децата да не искат да забогатеят:
1.Приказки. В приказките богатите са алчни и стиснати хора. Коравосърдечни и готови на всякакви подлости за пари, често са олицетворение на лошите герои.
2.Богатите нямат истински приятели. Мнението на приятели и връстници е изключително важно. Вписването в общите стандарти и избягването на подигравки е на всяка цена. Страха от отхвърляне надделява над желанието за успех.
3.Знания. Липсата на знания как всъщност се става богат обърква децата. В училище не се учи как се печелят доходи, как се спестява, как се инвестира и какви са основните стъпки към финансовата свобода.
4.Времето. Всяка промяна предизвиква дискомфорт и това плаши. Децата не осъзнават, че забогатяването става постепенно. Големите доходи са в резултат от развитие на умения и натрупване на знания за които е нужно време.
5.Беден, но честен. Най-добрата лъжа е да се каже истината само до някъде. Втората най-добра е и да се сложи всичко под общ знаменател. Ако парите можеха да направят някого добър или лош на затворниците щяха да им плащат много пари, за да станат добри. Финансовата култура показва добрите примери, защото има значение към какво насочва вниманието на децата.
6.Не ми трябва. Липсата на амбиция за определяне на цели за съжаление на засяга само финансово бъдещето на децата. Апатията и безвремието се отразяват и на настроението. Липсва мотивация за учене и постоянство в желанията.
7.Това не е важно. Семейството е важно. Приятелите са важни. Образованието е важно. Ако избора е или…или е нормално децата да степенуват различно. В обучението по Финансова Култура децата стигат до извода, че богатството не изключва останалите ценности.
8.Няма да се случи на мен. Липсата на Финансова Култура кара децата да мислят, че забогатяването е заради късмет. Това наистина е така, но се отнася само за лотарията.
9.Като мама съм. Децата копират поведението и навиците на родителите си. Когато детето не може да задържа пари почти винаги се оправдава с единия си родител.
10.Бохем съм. Пътят към забогатяването не минава през ограничения. Необходимо е само 10 % от всеки доход да се спестява с цел инвестиране. По-голямата част от парите е нормално да се харчат.
Ако искате детето ви да няма ограничаващи вярвания за парите;
Ако желаете детето ви да е мотивирано и целеустремено;
Ако търсите някой, който да му говори от ваше име;
“Курс по финансова култура за деца от до до 14 г.” ТУК>
Преди няколко дни дадох интересна идея на майка, която знаеше колко важно е с кого общува детето й. В идеята накратко обясних, че не е задължително правилният пример задължително да идва от връстниците на детето, защото е рядкост да намери подходящи.
Тя се съгласи и ми зададе следните въпроси:
-”Вероника, почти всички негови връстници правят неща, които не одобрявам, това значи ли, че не трябва да има приятели?”
-”Трябва ли да се примиря, че ще копира лошия пример от тях?
-”Как може да има родители, които не обръщат достатъчно внимание на децата си и не се интересуват особенно от тях?
Във въпросите й долових учудване, непримиримост и отчаяние. Затова искам да ви успокоя, че има начин да сте сигурни, че детето ви получава правилен пример и насока в живота - нямам предвид детето да не общува с връстници, а да му осигурите това от което се нуждае за да е успешно.
Ние трябва да осигурим правилна среда за успех на детето си. Затова ето за какво да внимавате:
Деца които губят много време с безполезни дейности
Не обръщат внимание на ученето
Не оценяват парите и харчат безразборно
Заблудени деца без мечти, цели и посока
От полза за детето ви да намери добър пример за подражание. Важно е да изгради правилно отношение към парите и вярна формула на успеха за живота си. Горда съм, че мога да предоставя тази възможност- да обърнем внимание на успешните примери. В обучението по Финансова Култура децата вървят по стъпките на успешните хора. Изучават тяхното ноу хау и се амбицират също да реализират успешно целите си. Разбират, че за успеха са нужни правилни навици и действия, намират сила да платят цената с постоянство и изграждане на умения.
Ако искате детето ви да вземе правилен пример и насока;
Ако държите да научи нещо което ше му е от полза;
Ако искате да сте сигурни каква е средата му;
“Курс по Финансова Култура за деца от 10 г. до 14 г.” е създаден с тази цел. ТУК>
4 Причини да сте ходещ банкомат
Забелязвам родители които изпитват неудобство да откажат скъпа покупка. Двоумят се между да и не. Между това да са стиснати и да разглезят детето. Въпроса не е ИЛИ го купуваш и си добър, ИЛИ не го купуваш и си лош. Решенията ви днес се отразят на целия живот на детето. Сега се формира отношението му към парите. 4 причини да сте ходещ банкомат:
1.Не оценява стойността на парите. Децата не си дават сметка колко усилия са ви нужни за да изкарате тези пари. Вместо да му говорите ви предлагам да му покажете каква е стойността на парите. Нека детето само измисли начин как да се сдобие с нещото. Не отказваме, а използваме желанието за развиване на креативност.
2.Иска да е като другите, за да го харесат. Децата постоянно се сравняват с другите в класа. Казват “Щом той има искам и аз” В дългосрочен план за него е здравословно да се сравнява само със себе си и собствените си постижения. Разкажете му за сложната лихва. Говорете с числа. Ще разбере как парите се умножават.
3.Облъчено е от реклами. Има статистика, че ежедневно сме изложени на над 280 реклами. Те изскачат отвсякъде -телевизор, радио, интернет и от всяка табела. Целта на рекламите е да ви накарат да си похарчите парите. Децата не забелязват скритите им тактики. Като ги разкриете това до голяма степен ще отслаби влиянието на рекламите върху лековерното ви дете. Заменете посещението в мола с разходка в парка.
4.Причината може да е по-дълбока. Помислете дали не изкупувате вина. Ако не отделяте време на детето си и отношенията ви са по-скоро хладни надали ще запълните емоционалната дупка със скъпи подаръци. Внимавайте какви са истинските нужди на детето, за да не придобие лоши навици.
Искам всяко дете да има добри финансови навици, да харчи за това от което има нужда, а не просто иска! Затова в “Финансова култура за деца от 10 г. до 14 г.” давам ефикасни практики с които да направите това: ТУК>
Повярвайте ми, след информацията в курса детето ви вече няма да гледа на вас като на банкомат!
Питате ме как да не давате излишни пари. Като се замисля всички излишни неща се купуват емоционално, набързо и без трезва преценка. Това са пари хвърлени на вятъра. Особено трудно е когато си родител, защото децата искат всичко на момента. Да отказвате е вече банално и пазарлъците ви уморяват. Днес хвърлят вашите на вятъра, а утре така ще постъпят и със собствените си пари.
Има отговори които НЕ помагат:
Отказвате - Предизвиквате детето да се отбранява, защото сте против неговото желание и може да отнесете негативи.
Приемате - Какво толкова, важно е детето да е щастливо. В дългосрочен план това ще доведе до много хвърлени пари на вятъра и лоши финансови навици. Помнете, че решенията ви СЕГА имат дългосрочен ефект в живота на детето.
Пазарите се - Така се тренира детето за преговори. Въпреки, че има реална опасност да прилага уменията си на вас и е само въпрос на време да ви надвие.
Най-добрият отговор на прищевки “Запиши го на един лист и изчакай”. Този отговор автоматично:
Тушира конфликта - Практически няма за какво да ви се сърдят и да ви увещават, защото не сте взели страна за или против. Печелите спокойствие и има голяма вероятност така и да не изпълните прищявката.
Дава време за размисъл - Със всеки изминал ден нараства шанса детето да промени мнението си, затова моя съвет е да избирате срок над седем дни. Ако още утре заговори отново спокойно може да кажете, че срока за размисъл не е изтекъл.
Изгражда добри навици - Да се купува това от което има нужда, а не е просто прищявка! Самото дете се убеждава, че чисто емоционалните желания са краткотрайни. Помнете,че навиците от детство остават за цял живот.
Ако желаете детето ви да харчи разумно и да придобие добри финансови навици;
Ако искате да чуе вашите думи и от някой друг;
Ако усещате, че хвърляте много енергия в спорове;
Вземете сега “Финансова култура за деца от 10 г. до 14 г. ТУК>
5 грешки, които родителите правят, свързани със спестяване
Винаги се стремя да работя в екип с родителя за доброто на детето му. Редовно обменяме обратна връзка как върви обучението и на какво да се наблегне. Главната цел на курса по финансова култура е детето да пробие правилно отношение към парите и финансови навици, които да гарантират неговия успех. Какво пречи на децата да вземат максимума от обучението по финанси или 5 грешки, които родителите правят, свързани със спестяване:
1.Да не давате джобни. Липсата на доход прави спестяването невъзможно. Няма инструмент който тренира децата да боравят с пари. Родителят преценява, че детето няма нужда от пари, но така пропуска да го учи да ги задържа. Като не даваме джобни на детето го лишаваме от самочувствието да притежава собствени пари и опита който идва с тях.
2.Да сте нередовни. Даването на пари само при нужда ограничава възможността на детето да си направи финансов план и бюджет. Нерегулярните доходи водят до липса на всякаква предвидимост и сриват мотивацията за спестяване. Невъзможно е да се изгради навика за спестяване, защото спестяването трябва да става автоматично.
3.Да не говорите за активи. Знаете ли, че ако спестяванията на детето стоят прекалено дълго време в касичката ще загубят част от своята стойност. Инфлацията е безмислостна към всеки. Липсата на знания за инвестирането в активи е най-честата причина.
4.Да сте научени грешно. “Спестявай за да си купиш” е най-вредното изречение което повечето родители предават в наследство на децата си. Спестяването, за да се купи разход е фундаментална грешка.
5.Да взимате от касичката. Когато имаме необходимост от пари, детската касичка изглежда най-достъпната опция. Подобна постъпка директно намалява мотивацията на детето да спестява. Очаквате да копира и да ви върне жеста.
Ако искате детето ви да придобие правилни финансови навици за успех;
Ако искате да работим в екип и заедно да осигурим детето със знания за парите;
Ако чувствате, че самите вие нямате финансови знания и умения;
Решението е да вземете “Финансова култура за деца от 10 г. до 14 г.” ТУК>
Винаги съм се чудила на родителите които избягват да говорят за пари пред децата си. Нима парите не са възнаграждение за добре свършена работа. Нима не са измерител за вложените знания, умения и труд. Не знам какво срамно има да говориш с цифри. Ето 6 причини парите да са тема табу пред децата:
1.Ограничаващи вярвания. “На децата не им трябва да знаят за парите, а само да наблягат на уроците.” Финансова култура не пречи на уроците в училище, но липсата й води до финансови проблеми в бъдеще.
2.Вашето детство. Дали просто повтаряте модела който сте видели. Не сте убедени, че е най-добрия, но ви е до болка познат. Сега имате възможност да приемете модел, който води до финансов успех.
3.Чувствате се неуверени. Защото темата за богатството не е най-силната ви експертиза. В училище не са ви учили нищо за това как се печелят пари. Не сте сигурни как се става богат. Напълно ви разбирам, как се очаква да знаете, като дори не е ставало на въпрос. Добре, че попаднахте на тази статия.
4.Притеснявате се. Че може да станете обект на сравнение с другите по отношение на вашите финанси. Ако разглеждате грешките като опит бихте могли да се поучите от него.
5.Чувствате се изолирани. Защото за огромна част от родителите във вашето обкръжение парите са тема табу. Избягвате да говорите с детето си за финанси, защото не искате да сте различни от тях.
6. Мнението ви за богатите е лошо. Сега смятате, че “Всички богати хора са лоши хора” и “Пари е мръсна дума”. Това отново са ограничаващи вярвания, те са спирачка пред успеха на детето ви. Вземете незабавни мерки.
Скъпи родители, уважавам избора ви. Моля ви, не позволявайте на ограничаващите ви вярвания и блокажи да се пренесат върху децата ви. Как биха се реализирали в живота без финансова култура в днешния свят? За да разбулите темата табу за парите вземете “Курс по финансова култура за деца от 10 г. до 14 г.” ТУК>
Що е то БИЗНЕС?
Представете си за момент, че летим към Мексико Сити за среща с мексиканските деца който искат да са мотивирани и успешни, но самолетът започва да пада. Оказваме се на самотен остров, заедно с още 15 семейства. Така сме като в сървайвър без покрив и решаваме да си направим навеси и колиби от дърветата и храстите. Намираме извор с чиста вода, който се намира на 5 часа от колибите ни.
Ловим си риба и миди от морето, така че храната ни е осигурена. Доста се изморяваме докато ловуваме и събираме дърва за огъня. Скоро осъзнаваме, че трябва да се разпределим - едно семейство да ловува храната, второ да я готви, трето да поеме огъня и т.н. Вече имаме някакво свободно време и ви хрумва идея да направите водопроводна система от бамбук и така да си спестите мъкненето на водата от извора.
Не може да си позволите да се отдадете само на този проект, защото докато стане готов сте поел ангажимента да носите вода за семействата, затова дълго време работите допълнително докато другите си почиват. Най накрая след много време и много работа сте готови.
Разказвате на другите семейства, че с вашия водопровод те ще си спестят време и труд, но в замяна вие искате те да ви дават от техните неша: дърва, риба и т.н. Ако не искат може да продължат да ходят до там всеки ден за 5 часа.
Почти всички са съгласни. Вече имате много свободно време. Имате повече от всички продукти и започвате да ги продавате за други вещи и правите пристройка на къщата си, скоро и басейн и т.н.
Съседите ви взимат пример от вас- този с рибата ( Иван) си прави лодка и вече хваща повече и по-големи риби. След време има излишък на риба и отваря рибно ресторантче, в което наема двама човека от четиринайста колиба.
Не минава моного време и с Иван правите общ бизнес с фризьорски салони и т.н. Другите семейства на острова, който още нямат бизнес започват да ви завиждат, защото по цел ден си почивате и живеете в охолство - някак са забравили, че в началото ВИЕ се трудихте неуморно и подобрихте живота им.
Кой трябва да връща заема...
Искам, искам, искам...и това и няколко от онова. Ех ако можеше някой друг да плати вместо мен...
Жилище- разбира се, ипотечен кредит.
Брекети- бърз потребителски заем.
Финансова дупка - иии хоп втори потребителски заем.
(няма да донесат доход)
Съвсем друго би било, ако парите от кредита се завъртят в активи, така ТЕ ще ВРЪЩАТ ЗАЕМА. АКО НЕ ИСКАШ ДА РАБОТИШ КАТО ВОЛ, решение има.
Имате свежи и бизнес идеи, но сте объркани на тема финанси, защото никой не ви е учил!?
Бъди Финансов Гении е създаден за това Бъди Финансов Гений
Дълбоко в себе си как искам да живея?
Кои са талантите които искам да развивам? Как искам да се отнасям към хората в живота си? През въпросите започнах да търся.
Как ще разбера, че съм водила смислен, пълноценен и богат живот? Знам, че в началото трябва да имам предвид края затова се замислих коя е основната ми ценност или защо правя това което правя. Знаехте ли че има списък с 236 ценности?
Обичам децата и искам да виждат възможностите да са финансово свободни, защото вярвам, че финансово свободните хора живеят в мисията си. Защо трябва да чакаме да порастнат, може още сега да се научат.
Обичам клиентите си и се отнасям с любов към тях, защото всчки сме едно и моя успех е и техен успех. Вярвам, че е талант когато виждаш ползата и стойността на всеки човек, всяка ситуация и всеки ресурс. Уча ги как да използват всичките си ресурси, за да генеритат още по-голяма стойност и доходност.
Правя всичко от любов и с любов.
#финансовасвобода #ценност #любов #financialfreedom #love